Introaften til dykkeruddannelsen

 Registrering lukket
 
0
Kategori
Uddannelse
Dato
2020-01-07 19:00 - 21:00
Sted
Klubbens lokaler

Lær at dykke i Ballerup

Så er det ved at være tid til at finde badetøjet frem. Baracuda dykkerklub, der holder til i Ballerup idrætspark, inviterer til informationsaften inden opstart af det næste dykkerkursus.
Dette sker tirsdag d. 07. januar i klubbens lokaler – Ballerup Idrætsby 28A – kl. 19.00

Her vil der være information om hvordan et dykkerkursus forløber, priser, fysiske krav til deltagere og hvornår man kan forvente at være klar til selv at undersøge om det virkelig er rigtigt at rødspætter kan plukkes med hænderne når vandet er koldt.

Der er ingen krav om tilmelding, men det er altid rart at vide hvor mange der skal laves kaffe/te og købes småkager til, så en tilkendegivelse af, at man har tænkt sig at komme vil altid være værdsat. Dette kan ske på e-mail: Denne e-mail adresse bliver beskyttet mod spambots. Du skal have JavaScript aktiveret for at vise den.

På informationsaftenen vil det være muligt at tilmelde sig til et prøvedyk i svømmehallen d. 8 eller 13. januar

Se mere på klubbens hjemmeside www.Baracuda.dk

 
 

Alle datoer

  • 2020-01-07 19:00 - 21:00