Man | Tir | Ons | Tor | Fre | Lør | Søn |
---|---|---|---|---|---|---|
1
|
2
|
3
| ||||
5
|
7
|
8
|
9
|
10
| ||
11
|
12
|
13
|
15
|
16
|
17
| |
18
|
19
|
20
|
22
|
23
|
24
| |
25
|
26
|
27
|
28
|
29
|
30
|
31
|
Kommunikation i klubben foregrå primært via e-mails. For at dette kan lade sig gøre, er der sat en stribe forskellige e-mailgrupper op for at gøre det så nemt som muligt for klubbens medlemmer.
Alle udvalg har ders egen email gruppe. Derudover er der en fælles e-mail så man kan sende til uden at det er nødvendigt at kende e-mailadresserne på alle klubbens medlemmer.
Hvis du logger ind
Så starter dykkersæsonen endelig igen og dermed fyraftensdyk med herlige stranddyk og efterfølgende hyggelig grill til solnedgangen.
Se datoerne nederst i denne artikel.
Ved stranddyk mødes vi kl. 17.30 på dykkerstedet, der som altid afhænger af vejrforholdene. Vi tager grillen med og pris for deltagelse i grillning er 30 kr. Kan man ikke nå det til den fastsatte tid, kan man altid aftale nærmere om senere fremmøde.
Der har været forespørgsler til bestyrelsen om muligheden for at lave en flaskerensedag i foråret.
Bestyrelsen vil gerne arangere en sådan dag senere på foråret, men for at kunne får styr på materialer og forbrugsstoffer, er det nødvendigt at vide hvor mange der vil deltage.
Processen med at rense flasker består af to step. En flaske, sjovt nok, og en ventil. For at gøre flaskerensedagen så effektiv som muligt, foreslås det, at nogle kan komme i klubben en aften og ordne ventilen. Det vil gøre hele processen lidt mere fleksibel, når vi mødes i klubben til flaskerensedag.
Det, som skal gøres helt klart i fht. sådan et arrangement er, at arbejdet skal I selv gøre. Der vil være personer tilstede som kan vejlede, men de vil ikke udføre flaskerensningen for jer.
Da der er ikke sat nogen dato endnu, vil der ikke være nogen bindende tilmelding. Skriv til Formanden og fortæl om du vil deltage og hvor mange flasker du vil rense.
[UPDATE] Jeg har været i kontakt med Scuba Gear i forbindelse med service af ventiler. Der findes mange forskellige ventiler, så det er ikke muligt, at købe et standard service kits, som vi kan have liggende klar, når vi skiller ventilerne ad.
Der er derfor to muligheder.
Kategori for medlemmernes turbeskrivelse